pentru 3 kg de zahar si 2 kg de faina s-au platit 18 lei iar pentru 2 kg de zahar ai 3 kg de faina s-au platit 17 lei. cat costa un kg de zahar
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
3
kg de zahar notezi ca x ,iar kg de faina cu y, se rezolva prin sistem , metoda reducerii
Anexe:
cristina786:
multumesc foarte mult
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Istorie,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă