Pentru 3 kilograme de mere , 2 kilograme de pere si 4 paini , o persoana a platit 31 de lei. Daca ar fi cumparat un kilogram de mere ,4 kilograme de pere si 2 paini , ar fi platit cu 4 lei mai mult . Stiind ca 3 kilograme de mere , 2 kilograme de pere si 2 paini costa 27 de lei , afla pretul fiecaruia dintre produsele cumparate .
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
6
Sper ca te-am ajutat! Mult noroc la scoala!
Anexe:
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Geografie,
8 ani în urmă
Istorie,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Istorie,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă