Matematică, întrebare adresată de RAZVANICA, 10 ani în urmă

PENTRU 4 MINGI IMI LIPSESC 150 LEI.CUMPAR 3 MINGI SI IMI RAMAN 100 LEI.CATI LEI AM AVUT SI CAT COSTA O MINGE?

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de capcaunul
0
150+4=154
154+100=254
254-3=251lei costa o minge

Alte întrebări interesante