Matematică, întrebare adresată de cristi2320041, 9 ani în urmă

pENTRU 5 kg de bomboane sa platit 281 lei Cit costa 3kg de bastfel de bomboane ?

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de imCioco
6
5kg = 281 lei
1kg = 281/5 = 56.2

3kg = 56.2 * 3 = 168.6 lei
Alte întrebări interesante