Matematică, întrebare adresată de alexperSga, 9 ani în urmă

pentru 5 kg de bumboane coasta 281 lei .cit va costa 3 kg de bomboane

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de Romi27
1
5/3=281/x 5x=843 x=843/5 cred
Alte întrebări interesante