pentru 5 kg de bumboane coasta 281 lei .cit va costa 3 kg de bomboane
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
5/3=281/x 5x=843 x=843/5 cred
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Istorie,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă