pentru 8,4 kg de pere s-au platit 44 lei.cat costa 18,5 kg pere?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
44÷8,4=5,23 5,23×18,5=96,75
Alte întrebări interesante
Arte,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă