Matematică, întrebare adresată de filimonicoleta7, 9 ani în urmă

pentru 8,4 kg de pere s-au platit 44 lei.cat costa 18,5 kg pere?

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de faby2657
0

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

44÷8,4=5,23 5,23×18,5=96,75

Alte întrebări interesante