Matematică, întrebare adresată de lauravoiniciuc9, 8 ani în urmă

pentru a cumpăra 12 caiete de matematică de același fel Un elev a plătit suma de 33 RON Calculați prețul de vânzare al unei cale de matematică​

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de elaale4u
12

Răspuns:

33:12 = 2.75 RON

Explicație pas cu pas:

33 : 12 = 2,75 / caiet

Alte întrebări interesante