Pentru o cantitate de legume cumparata de la piata s-au platit 15,75. Daca s-ar fi cumparat cu un kilogram mai mult , s-ar fi platit 19,95 lei. Aflti cat se plateste pentru 100 kilograme de legume.
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
126
1 kg de legume = 19,95-15,75
1 kg de legume = 4,2
100 kg = 4,2 × 100 = 420 lei.
1 kg de legume = 4,2
100 kg = 4,2 × 100 = 420 lei.
robertkore:
multumesc mult
Alte întrebări interesante
Biologie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă