Matematică, întrebare adresată de moiseimihail63, 9 ani în urmă

Pentru sarbatoarea de craciun o familie a cumparat un curnan,o gisca ,3 gaini si 5 pui.Sa stie ca un pui costa 32 lei.Cit costa toata cumparatura,daca curcanu costa cit o gisca si 2 gaini,o gisca-o gaini si inca 20 lei,iar o gaini cit 3 pui

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de cristiano20
7
sper ca te-am ajutat la aceasta problema
Anexe:
Alte întrebări interesante