podeaua unei camere are forma unui patrat cu latura de 4m.Pe conturul podelei se aplica plinta.Citi metri de plinta sint necesari,daca latimea usii este de 2m?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
169
P = 4 * 4 = 16 m
16 - 2 = 14 m plinta
16 - 2 = 14 m plinta
Utilizator anonim:
da schema
Alte întrebări interesante
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Biologie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă