Problema 20
S-au procurat ...
Anexe:
![](https://ro-static.z-dn.net/files/d2b/e5b24d5e22922bb56aa40b991bf9af15.jpg)
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Explicație pas cu pas:
a)12,6+20,2=32,8lei
b)3kg mere=3,2lei
2kg pere=6,7lei
Merele sunt mai ieftine cu 3,5kei
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Biologie,
9 ani în urmă