Matematică, întrebare adresată de sabrinasiriteanu, 8 ani în urmă

program de zmeură costă5,75 lei Maria a plătit pentru 3,4 Kg de zmeură ........ lei ​ dau coroana si folow la primul care raspunde

Anexe:

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de andreea201566
3

Explicație pas cu pas:

1 kg de zmeură=5,75 lei

3,4 kg=? lei

1. Cat costa 3,4 kg de zmeura?

3,4×5,75=19,55 lei

Sper ca te-am ajutat şi sper sa fie bine!!

Alte întrebări interesante