pt 15,5 kilograme de fructe sau plătit 55,18lei.aflati cat costa2,3kg de fructe...dau coroana
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
15,5 kg ...........................55,18 lei
2,3 kg ................................x lei
---------------------------------------------------
lei
2,3 kg ................................x lei
---------------------------------------------------
lei
Răspuns de
3
Trebuie sa aflam mai intai cat costa 1 kg de fructe
55,18 : 15,5 = 3,56 ( lei un kg fructe )
2,3 X (ori) 3,56 = 8,188 (lei 2,3 kg fructe )
55,18 : 15,5 = 3,56 ( lei un kg fructe )
2,3 X (ori) 3,56 = 8,188 (lei 2,3 kg fructe )
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă