Fizică, întrebare adresată de rachheeelll, 9 ani în urmă

Puțin ajutor, vă rog. Raspunsul corect este d și nu înțeleg de ce.

Anexe:

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de baiatul122001
1

v1=60 km/h=16,66 m/s

v2=120 km/h=33,33 m/s

v^2=v1^2-2ad1<=>0=278-70a<=>a=278/70=4 m/s^2

v'^2=v2^2-2ad2<=>0=1110-8d2=>d2=140 m

Alte întrebări interesante