Rezolvați prin metoda reducerii... vă rog frumos
Ion și Maria au fost împreună la magazin și au cumpărat fructe. Maria a cumpărat 2kg de mere și 1kg de pere, achitând suma de 67 lei. Ion a cumpărată cu 0,5kg mai puține mere decât a cumpărat Maria și de 2 ori mai multe kilograme de pere, achitând suma de 94 lei. Determinați prețul unui kilogram de mere și unui kilogram de pere..
Va rog urgent!!!!
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
11
Răspuns:
,',',''''',"''"*,,'',',',',,',_',
Anexe:
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Franceza,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă