Roxana a cumparat 3 caiete cu 16 lei.Doua caiete au același preț,iar produsul prețurilor celor doua caiete este egal cu suma pe care a plătit o Roxana.Afla prețul fiecărui caiet.
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
9
pai iese ca 1 caiet costa 8 lei altul 8 lei si al 3 lea o lei iese asa cretca ca de mult ma gindesc
OvidashVsGeniu:
imi dai coronita please
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Biologie,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Geografie,
9 ani în urmă
Istorie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă