S-au cumparat 12 kg de pere si mere. Pentru pere s-au platit 20 de lei, iar pentru mere 14 lei. Un kg de pere este de doua ori mai scump decat un kg de mere. Cat costa un kg de pere? Cate kg de mere s-au cumparat?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
Anexe:
sebiusa:
Multumesc.
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Evaluare Națională: Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă