S-au cumparat mere si pere, in total 70 kg care au costat 168 de lei. Cantitatea de
mere este de patru ori mai mare decat cantitatea de pere. Un kilogram de pere
a costat de doua ori mai mult decat un kilogram de mere.
Cati lel a costat un kilogram de mere? Dar un kilogram de pere?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
3
Răspuns:
-----------------------------------
Anexe:
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Engleza,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă