Sa se afle numerele a,b si c, stiind ca a+b+c= 1762,a+b=1126, b-c=216
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
a +b +c=1726
1726-1126=600(c)
b-600=216
b=600+216
b=816
a=1126-816
a=310
1726-1126=600(c)
b-600=216
b=600+216
b=816
a=1126-816
a=310
123MAYA123:
ms
Răspuns de
3
1762-1126=636-Numarul C
216+636=852-Numarul B
1762-(636+852)=274-Numarul A
216+636=852-Numarul B
1762-(636+852)=274-Numarul A
Alte întrebări interesante
Chimie,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Engleza,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă