Fizică, întrebare adresată de gdyyuud, 10 ani în urmă

Sa se calculeze densitatea unei bucati de sticla de forma cubica cu latura de 0,2 m, stiind ca masa ei este de 20 kg . varog ajutatima

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de Dariusbest12
16
L =0.2 cm
m=40kg
p=?
p=m supra v
v=v la 3 ori l
v=l la 3 
v=0.2 la 3
v=0.008 cm cubi
p= 20 kg supra 0.008 cm cubi
p=2500kg supra cm cubi

bcz: Aceeasi observatie L=0,2m si V=0,2 la puterea a 3 metri cubi nu centimetri cubi!
Dariusbest12: scz metri cubi
bcz: densitatea de 2500kg pe cm cub este enorm de mare !
Dariusbest12: metru cub si asa e si in realitate
Dariusbest12: asa ca tu scrie acolo
Alte întrebări interesante