Sa se calculeze prețul inițial al unui produs după o reducere de 25% acesta costa 470 lei.
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
25% din 470=
470-(25•470)/100= 470-11750/100= 470-117,5= 352,5 lei va costa
470-(25•470)/100= 470-11750/100= 470-117,5= 352,5 lei va costa
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Engleza,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Fizică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă