Sa se determine viteza unui mobil care parcurge o distanta de 300m in timp de 1 minut
Anexe:

Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
t=1 min=60 s
d=vt=>v=d/t=300/60=5 m/s
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Biologie,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă