scrieti masa moleculara a 15 substante. ma puteti ajuta ? cate puteti scrie
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
M HCl=1+35,5=36,5
M NaCl=23+35.5=58,5
M NaCl=23+35.5=58,5
Răspuns de
1
M(CaO)=40+16=56g/mol
M(H2SO4)=1*2+33+16*4=99g/mol
M(CO2)=12+16*2=44g/mol
M(Na2O)=23*2+16=62g/mol
M(CuCl2)=64+35,5*2=135g/mol
M(H2SO4)=1*2+33+16*4=99g/mol
M(CO2)=12+16*2=44g/mol
M(Na2O)=23*2+16=62g/mol
M(CuCl2)=64+35,5*2=135g/mol
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Fizică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Ed. tehnologică,
10 ani în urmă
Geografie,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă