se da L=10 cm R=220mA I=2,1A sa se afle U:Tensiunea se noteaza cu U adica U este tensiunea va rog rezolvati repede problema dau 100 de puncte
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
U=R*I =0,22*2,1 = 0,462 V
pantalon:
multumesc
Alte întrebări interesante
Evaluare Națională: Lb. Română ,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă
Spaniola,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Biologie,
10 ani în urmă