se dă
m sol=300g
w (nacl)=10g
m (nacl)
v(h2o)
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Răspuns:
ms=300g
C=10%
md=?
mapă =?
md=C×ms/100=10×300/100=30g
mapă =300-30=270g
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă