Fizică, întrebare adresată de franta124, 9 ani în urmă

tensiune-200V lucru-1kj. citi electroni au trecut prin sectiunea transversala a filamentului

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de stassahul
3
1kj=1000j

n=q/e
q=L/U
n=L/U/e

n=1000/200/-1,6*10^-19=-3125*10^16
Alte întrebări interesante