Fizică, întrebare adresată de Jejejdjsu, 9 ani în urmă

Transformați în m/s următoarele viteze:
V=72km/h
V=54km/h

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de rhinganu
7

Răspuns:

72 km/h=20m/s

54km/h=15m/s


Jejejdjsu: Îmi poți spune cum ai procedat?
rhinganu: sigur
rhinganu: 72 km=72000m, iar 1h=3600 s
rhinganu: faci 72000m supra 3600 s si da 20m/s
rhinganu: si asa faci si la celălat
rhinganu: ai înțeles?
Jejejdjsu: Da
Jejejdjsu: Mersii
Alte întrebări interesante