Matematică, întrebare adresată de lucaoltean0, 8 ani în urmă

trei kg mere costa 11.40 lei cat costa 4.5 kg mere​

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de anybalan89
1

Răspuns:

buna, sper că te am ajutat!!

Anexe:

lucaoltean0: ms pwp
Răspuns de dianageorgiana794
2

Răspuns:

Cat costa un kg de mere?

11,40:3=3,8 lei

Cat costa 4,5 kg mere​?

3,8×4,5=17,10 lei

Alte întrebări interesante