trei kg mere costa 11.40 lei cat costa 4.5 kg mere
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Răspuns:
buna, sper că te am ajutat!!
Anexe:
lucaoltean0:
ms pwp
Răspuns de
2
Răspuns:
Cat costa un kg de mere?
11,40:3=3,8 lei
Cat costa 4,5 kg mere?
3,8×4,5=17,10 lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă