Trei kilograme de mere costa 6 lei. Cinci kilograme de mere costa ...... .
Help me!
cristinaioana2:
6:3=2 lei (un Kg de mere)
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
13
5 kilograme de mere costa 10 lei
sper ca team ajutat
sper ca team ajutat
Răspuns de
30
6:3= 2 lei costa un kg
5x2=10 lei cinci kg
5x2=10 lei cinci kg
Alte întrebări interesante
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Engleza,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă