Matematică, întrebare adresată de Utilizator anonim, 9 ani în urmă

Treizeci kg de lamai si 45 kg de mere costa 360 de lei .Stiind ca 6 kg de lamai costa tot cat 9 kg mere, sa se afle cat costa 1 kg de lamai si cat costa 1 kg de mere? URGENT !!!! METODA COMPARATIEI.

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de mario2k171
7
360:2=180
180x6=1080
1080:10=180
Alte întrebări interesante