Un automobil parcurge in medie 65 km/ora,iar un biciclist 18 km/ora.
Cu cat parcurge mai mult un automobilfata de biciclist in 4 ore?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
65×4-18×4
260-72
= 188km
260-72
= 188km
iovicialexandru:
ms
Răspuns de
1
Trebuie doar să calculezi
În 4h o mașină parcurge :
65 •4= 260km
Iar biciclistul:
18•4=72km
Calculul final:
260-72= 188 km
În 4h o mașină parcurge :
65 •4= 260km
Iar biciclistul:
18•4=72km
Calculul final:
260-72= 188 km
Alte întrebări interesante
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Biologie,
9 ani în urmă