un automobil parcurge jumătate din drumul său d =450m in timp de 25 secunde iar cealaltă jumătate de timp în 20 secunde. în prima jumătate din drum parcurge cu 25 secunde iar a doua jumătatea de timp în 20 secunde : a) accelerația mobilului. B) viteza inițială a mobilului
Va rog foarte mult sa ma ajuți
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Răspuns:
În total=2×450=900m.V1=d1/T1=450/25=18m/s.T total=T1+T2=25+20=45s.
SP7:
pros1tule
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Engleza,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă