un autoturism străbate distanța de 300 de km dintre două localități astfel pleacă la ora 8:00 din localitate iar La jumătatea drumului face o pauză de o oră după care își continuă drumul și ajunge la destinație la ora 12:00 Calculați viteza medie cu care automobilul parcurge distanța dintre cele două localități în kilometri pe oră și metri pe secundă
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
daca as lua logic un autobuz in general nu merge 100km pe ora assa ca voi zice 80km max si 12-8=4 asa ca 1,5 ora merge *2=3 ore de mers pentru sarmani calatori iar o ora papă
iar 80 kilometru pe 22.2222
300km:22.2222(pe secunda)=135,(00135)
(neuroni mei au murit dupa aceasta intrebare sper ca team ajuntat cumva idk )
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă