Fizică, întrebare adresată de vasilecameliaizabela, 8 ani în urmă

un biciclist se deplaseaza pe o traiectorie rectilinie cu viteza constanra de 30 km/h timp de 2,5h .Sa se dertermine distantaparcursa de biciclist

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de andreinedelcu138
1

Răspuns:

2×30=60

30:2=15(cati km face pe jumatate de ora)

15+60=75

Alte întrebări interesante