Un corp cu m=2 kg este suspendat de un resort a carui constanta elastica K=400 N/m. Determinati delta L si marimea Fortei Elastice (Fe). Se considera g=10 N/kg.
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Răspuns:
Forta elastica = 20
Delta L = 0,05
Anexe:

Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Franceza,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă