Un cub din aluminiu are masa de 337,5 g.Densitatea aluminiului este de 2,7 g/m cub.Cat este latura cubului di aluminiu?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
4
337,5 g: 2,7 g/m3=125 m3 ; 125=5^3. Raspunsul =5 m
LaurentiuTalpos:
ce inseamna ^?
Alte întrebări interesante
Limba română,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă