Un elev a cumparat 2 caiete si 5 pixuri,platind 9 lei,iar sora sa a cumparat 1 caiet si 5 creioane de a celasi fel,platinf 7 lei.De cate ori costa mai mult un caiet decat un creion?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
de 9ori mai mult fiindca daca ei au cumparat atunci de 9 ori mai mult
Alte întrebări interesante
Chimie,
9 ani în urmă
Informatică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă