un elev a platit pentru 6 caiete si 4 pixuri 26 de lei iar un alt elev a platit pentru 5 caiete si 7 pixuri 29 de lei ,arati cat costa un caiet si cat costa un pix
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Răspuns:
Am rezolvat aici pas cu pas. Sper sa înțelegi!
Anexe:
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Chimie,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă