un fir de garoafa costa 4 lei.Pentru garoafele vandute intr-o zi s-au incasat 540 lei.A doua zi s-au vandut de 2 ori mai multe garoafe,pastrand acelasi pret.
Ce suma s-a incasat pentru garoafele vandute in cele doua zile?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
540*2=1080 e raspunsul
Nachacristiana:
da trebuie toata problema
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă