Un gospodar a adunat din livada 84 de ladite a cate 9 kg mere si 75 ladite a cate 7 kg pere.Ce suma a incasat omul pe toate fructele vandute daca un kg de mere costa 8lei iar un kg de pere a costat 9 lei?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
3
84× 9= 756 9×75 = 675 8×9= 72
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Biologie,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă