Un iepuras de plus costă 8 lei. Un urs costă cât 4 iepurași. Ce aflăm
calculând 8 x 4 = ?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Răspuns:
8×4= 32 LEI costa un urs
Răspuns de
3
Răspuns:
aflam cat costa un urs
Explicație pas cu pas:
Salutare !
Calculand 8 × 4 aflam cat costa un urs
8 × 4 = 32 lei costa un urs
<<darius>>
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Biologie,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Studii sociale,
8 ani în urmă