Un kg de mere costă 7 RON iar 1 kg de pere 9 RON. sau vândut 263 kg de mere și 429 kg de pere. Rezolvați printr-un singur exercitiu. Ce suma sa încasat pe fruct
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
234x7+426x9=1841+3791=5632
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă