Un mar si doua pere costa 5 lei ;doua mere si o para costa 4 lei ; afla cat costa un mar.
Metoda comparației.
Dau coroana!
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
măr<pară aceasta este rezolvarea
Răspuns de
0
Mar<para, sper ca te-am ajutat!!!!!!!
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă