un mobil se deplaseaza cu viteza v=5m/s pe durata de 2 min. ce distanta a parcurs?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
9
2 min =120 s
5m/s x 120s=600m
5m/s x 120s=600m
Alte întrebări interesante
Limba română,
9 ani în urmă
Evaluare Națională: Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Chimie,
10 ani în urmă