un motociclist are de parcurs 90 de km el parcurge în prima zi o treime din distanța în 4 km iar restul distanței o parcurge în mod egal în următoarele două zile câte câți kilometri a parcurs motociclistul în fiecare zi
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
6
In prima zi:90:3=30km
A doua zi=A treia zi => 60:2=30
Ziua 1=30km
Ziua 2=30km
Ziua 3=30km
Sper ca este asa!
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Chimie,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Ed. tehnologică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă