un pepene este mai scump decat o varza cu 15 lei.Afla pretul fiecarui produs
ramona19852007:
nou
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
p=6v
6v-v=5v
5v=15
v=15:5=3 lei
p=6x3=18 lei
6v-v=5v
5v=15
v=15:5=3 lei
p=6x3=18 lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Fizică,
9 ani în urmă