Un vas cubic de latura l= 40cm este plin cu apa de RO(densitate)= 1g/cm^3. Forța rezultantă exercitată de apa asupra unui perete vertical este ? (g=10N/kg)
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
dariusdolhasuper:
Mulțumesc foarte mult!
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Engleza,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Ed. muzicală,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă