un volum de basme costa 18 lei iar unul de poezii costa o treime din prețul volumului de basme.Cat costa un volum de basme si unul de poezii impreuna?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Răspuns:
18:3=6 lei volum poezii
18+6=24 lei ambele volume
Răspuns de
0
Răspuns:18lei:3=6lei(volumul de poezii)
18lei+6lei=24lei(v.basme si v.poezii in total)
Explicație pas cu pas:
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Biologie,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă