URGENT! !!!!!!!!!! Vă rog! !!! Dau coroană celui mai bun răspuns! !!!!
Anexe:

Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
1. n alcool =viteza luminii în vid /viteza luminii în alcool
1,36=360000km/s/ viteza luminii în alcool =220589
2. n=viteza luminii în vid / viteza luminii în diamant
2,42=300000km/s/v. diamant
v. diamant =300000km/s/2,42=123966,94 Km/d
3. n=v. vid/v. sticlă
n=300000/1,5=200000
1,36=360000km/s/ viteza luminii în alcool =220589
2. n=viteza luminii în vid / viteza luminii în diamant
2,42=300000km/s/v. diamant
v. diamant =300000km/s/2,42=123966,94 Km/d
3. n=v. vid/v. sticlă
n=300000/1,5=200000
molnar:
Mulțumesc mult
Alte întrebări interesante
Chimie,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Geografie,
9 ani în urmă
Istorie,
9 ani în urmă