Fizică, întrebare adresată de mihairades2004, 9 ani în urmă

V=550 cm3
densitatea = 1000 g\dm3
m= ? \ dm3

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de androin2412
3
m=densitate x V
550cm'3=0.000550m'3
m=1000x0.000550=0.55 
Alte întrebări interesante